Yogaya Başlarken, Hariom'a Başlarken

Yogaya başlamaya karar verme aşamasındasınız, şüpheleriniz var çünkü yoga hakkında hiçbir fikriniz yok ya da kulaktan dolma bilgilerin sizde bıraktığı bir kafa karışıklığı söz konusu. Örneğin, hala daha, aman bizi gizli bir örgüt ele geçir mi diye düşünüyorsunuz? İnternetten ulaştığınız birkaç yoga merkezine telefon ediyorsunuz, ve fakat belki de kafanız biraz da karışıyor. ne yapmalı: bir arkadaşınız yoga yapıyor çok mutlu, çok sağlıklı ama başka biri de bu işi saçma buluyor. Aman tanrım, ne zor iş?

Bizce karşınızda iki seçenek var: Ya kendinizi yoga okyanusuna atmak ve yüzmeye başlamak ya da suya atlamadan önce biraz daha kendinizi hazırlamak. Biz sizin bu kafa karışıklıklarınıza az da olsa karşılık vermek için sayfalar dolusu yazı yazdık, kitaplar yazdık ve çevirdik. İnsan ders alacağı eğitmenleri iyi tanımalı, onların geçmişleri hakkında bilgi sahibi olmalı elbette, değil mi?

Diyelim internette okumaktan hoşlanmıyorsunuz, onca kitap var yoga ile ilgili, bir ya da birkaçını gözden geçirebilirsiniz. Bir merkeze gitme sanşı olmayanlar ne yapsınlar, ya kitaplardan ya da DVD'den yogayı öğrenecekler. Bu arada merkezimizin hazırlamış olduğu Hatha Yoga I ve II adlı iki DVD de var, Bu DVD'leri izleyerek bizim tarzımız hakkında genel bir kanıya ulaşabilirsiniz.

Bununla birlikte hakkımızda başlıklı sayfamız bizim kimliğimizi özellikle katılımcıların yorumlarıyla iyi veriyor,basında sayfasında yer alan televizyon programlarından bazıları da fifkir verebilir.

Sevgiyle