YUMUŞAK, ORTA VE İLERİ DÜZEY ÇALIŞMALARIMIZ

Hariom ve Om Yoga Merkezleri'nde çalışmalar üç aşamalı olarak yapılır. Çalışmaların çoğunluğu orta düzey olmakla birlikte siz istediğiniz çalışmaya katılabilirsiniz. Bu çalışmalar, Hatha Yoga Seviye 1, 2, 3 olarak da adlandırılır.

 

Hatha Yoga

Çalışmalarımız çoğunlukla Hatha Yoga 'dır. Amaç belirli pozları nefes ve zihin farkındalığıyla uygulayarak fiziksel ve ruhsal dengeyi elde edebilmek.

 

Vinyasa

Hatha Yoga duruşlarının belirli bir akış içinde nefesin gücüyle uygulanması sonucu oluşturulmuş bir yorumdur. Fiziksel güç ve esneklik sağlar.

 

 

Yin Yoga

Beden içinden geçen enerji kanallarının akışını düzenleyerek organ ve beden sağlığını güçlendirir. Yin Yoga dinamik ve kaslara yönelik yapılan uygulamalara ve yoga tarzlarına dengeliyici bir stildir. Uzun süre spor yapanlar, pilates, dans gibi fiziksel bedenlerini daha aktif– ve yang dinamikliği içinde kullananlar için, zihin ve bedeni daha pasifleştirerek, nefes ve duyguların farkındalığını deneyimlemeye fırsat tanır.

 

Yoga Terapi

Uzun süredir spor yapmamış, yatkınlığı olmayan, kas ve/veya eklemlerinde katılık oluşmuş, belki zamanının çoğunu bilgisayar başında geçiren dolayısıyla esnekliği iyice azalmış kişilere yönelik bir yoga dersidir. Özellikle sürekli sırt ağrısı çekenlere çok uygun.

 

Kundalini

Yogi Bhajan’ın öğretisi temelinde gelişen Kundalini Yoga’da bel kemiğinin tabanında bulunan durgun enerjinin (Kundalini) uyarılması ve güçlendirilmesi söz konusudur. Buna yoğun nefes egzersizleri, Asanalar (vücut duruşları), Kriyalar (temizleyici egzersizler) ve meditasyonla ulaşılır.

 

Hamile Yogası

Hamileliğin 3.ayından itibaren katılmak mümkündür. Katılımcıların mutlaka doktorlarına danışması gerekir. Amaç nefes, zihin ve beden egzersizleriyle sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmek ve doğuma hazırlanmaktır.

 

Kurslar

Meditasyon, Uzmanlık Programları, İleri Düzey Asana çalışmaları gibi bazı kurslarımızın ücretlendirmesi Açık derslerden faklıdır. Zihnin odaklanma yöntemlerinden meditasyon programları belirli aralıklarla kurslar halinde merkezimizde verilmektedir.