Sinem Er ile OM YOGA Stili Vinyasa: Kendinle Arkadaş Olmak

“Uygulama kendimizi çöpe atıp yepyeni ve daha iyi biri olmakla alakalı değildir. Uygulama, halihazırda olan halimizle arkadaş olmaktır. Uygulamanın temeli sen veya ben veya şu an her kimsek, olduğumuz halimizdir.”

-Pema Chödrön

 

Sinem Er, Patanjali Projesi kapsamında, fiziksel yoga uygulamasına yumuşaklık ve açık kalplilik ile yaklaşılan, Buddha’nın öğretilerinden beslenen OM YOGA stili vinyasanın ne olduğuna dair giriş çalışması niteliğinde bir çalışma gerçekleştirecek.

 

Tema ‘Kendinle Arkadaş Olmak’, çünkü kendimizle ilgilenmek bencilce bir hareket değil, tam tersine spiritüel olgunluktur. Başkalarını gerçekten önemseyebilmek ve sevebilmek için önce kendimizi kabul edebilmemiz ve kendimizle ilgilenmemiz gerekir.

 

Bu çalışmada, farkındalık meditasyonu ile tanışacak ve zihin ve bedenin gücü, sağlamlığı ve netliğini geliştirmek için bir metod olarak akışkan asana serileri içine nasıl entegre edilebileceğini, doğru çabayı göstererek sonuçlara bağlanmamayı araştıracağımız arkaya eğilmeler odaklı bir ders yapacak ve ayrıca maitri (sevgi-şefkat) meditasyonu ile tanışarak, maitri’yi kendimiz için uygulayacağız.

 

SİNEM ER KİMDİR?

E-RYT 500 sertifikasına sahip Sinem, yoga ile 2005 yılında tanıştı.

2009 yılında Zeynep Aksoy ile 200 saatlik uzmanlaşma programını tamamladı. İstanbul’da ve dünyanın çeşitli yerlerinde pek çok workshop ve eğitime katıldıktan sonra Cyndi Lee ile yeniden 200 saat ve sonrasında 500 saatlik eğitimlerini yaptı. O günden beri Cyndi Lee ile düzenli olarak çalışmaya devam etmekte. Yakın zamanda da Cyndi Lee’nin efsanevi kitabı ‘Yoga Bedeni, Buddha Zihni’ni Türkçe’ye kazandırdı. Sürprizli, yaratıcı, farkındalığın ön planda olduğu, dinamik vinyasa akış dersleri veriyor.

Sinem, Nefess Yoga’da ve Dharma Yaşam’da 200 saatlik Temel Uzmanlaşma Programı’nı ve İleri Seviye Vinyasa Eğitimi'ni ve ayrıca Githa Yoga ve İzmir Yoga’nın 300 saatlik eğitimlerinde Vinyasa modülünü veriyor. Aynı zamanda güzel iş birlikleriyle, çeşitli temalarda workshoplar düzenliyor.

Sinem'in grup derslerini Nefess Yoga'da takip edebilir, online yoga derslerine YogaUni’den ulaşabilirsiniz.

 

Uzman: Sinem ER

 

Yer: Hariom Yoga Merkezi

 

Tarih: 8 Mart Cuma / 19.30-21.30

 

Katılım ücreti: 55 TL

 

Hariom Üyelerinin üyelik paketlerine dahildir.

 

Önemli Bilgiler:

 

Rezervasyonsuz katılım kabul edilmeyecektir.

 

0216 414 69 86 ve info@yogahariom.com’dan rezervasyon yaptırabilirsiniz.