Seda Bağcan ile Mantralarla Şifa Çemberi Uygulayıcı Programı / Online & İnziva

Türkiye'de ilk defa!

Bu programı günümüz şartlarına uygun olarak Online sunuyoruz! Toplam 3 modülden oluşacak olan bu uygulayıcı programının ilk iki modulu Online ve üçüncü modülüİnziva olarak güncellenmiştir . İnziva 3 gün olacak ve yakin bir tarihde tüm detaylari bildirilecektir.

Mantralarla Şifa Çemberi Uygulayıcı Programı 3 buluşmadan oluşmaktadır. Bu üç buluşmanın sonunda katılımcılara uygulayıcılık sertifikası verilecektir. Böylece katılımcılar kendi şifa çemberlerini oluşturabileceklerdir.

 

Program içeriği 

·         Ses

·         Çakralar ve frekansları

·         Çakralar ve mantraları

·         528 Hz ve 432 Hz

·         Fibonacci serisinin frekansları

·         Aum ve Om Mantraları

·         Şifa ve ses

·         Ses ve nefes

·         Kendi sesimizi diyafram destekli kullanma egzersizleri

·         Bedenin sesler ve mantralarla dengelenmesi

·         Mantra dilleri

·         Sanskrit dilinde mantralar

·         Kundalini Yoga Mantraları

·         Evrensel mantra dilleri

·         Dünyada en çok kullanılan mantralar

Mantra'nın kelime anlamı zihni boşaltmak...

Ses ve oluşan titreşimler aracılığı ile kişinin daha yüksek bir bilince ulaşmasını, aklın hayallerden ve günlük satsafalardan kurtulmasını amaçlayan mantra müziği; zihni boşaltmak, konsantrasyonu artırmak, huzura ermek, zorluklardan kurtulmak için "tekrarlanan hece, sözcük ve sözcük gruplarının melodiyle birleşmesi" olarak tanımlanabilir.

Mantra müziğini hem dinlemeniz hem de söylemeniz tavsiye ediliyor. Dinlemekle de belirli titreşimler alınıyor ama beraber söylendiğinde kafatasındaki titreşim beynin sol ve sağ hemisferlerinin dengelenmesini, kullanılmayan beyin hücrelerinin aktive olmasını, hormon ve enzimlerin daha dengeli salgılanmasını sağlıyor.

 

Seda Bağcan hakkında;

Müzik yaşamına çok küçük yaşlarda; henüz 6 yaşında, Ankara Radyosu Türk Müziği Korosu ve Saz Ekibi ile ilk konserini vererek başlayan Seda Bağcan, 7 yaşında piano ve armoni dersleri aldı. Ankara Müzik Derneği Çocuk Korosu, TRT Ankara Çoksesli Gençlik Korosu’ nda uzun seneler şarkı söyledi. Ankara Opera ve Balesi’nin sahneye koyduğu çeşitli operetlerde ve operalarda rol alan Seda Bağcan, üniversite yıllarında da pop ve jazz orkestralarıyla çalıştı, konserler verdi, Türkiye’de Eurovision Şarkı yarışması elemelerine, Kuşadası Festivali’ne ve Altın Anten gibi müzik yarışmalarına katıldı.

Seda Bağcan, ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü bitirdikten sonra Biomedikal (Tıbbi elektronik) Mühendisliği dalında uzmanlaştı, Türkiye’de ve Almanya’da Tıbbi Diagnostik alanının önde gelen şirketlerini kurdu ve yönetti.

Ailede ciddi bir rahatsızlığa çare bulma araştırmaları sırasında yardımcı tıp yöntemleriyle tanışıp bu alanda çalışmalar yürüten Seda Bağcan, Reiki, Reconnection (Tekrar Bağlantı Şifası) ve Deeksha uygulayıcısı, Signature Cell Healing (İmza Hücresi Şifası) öğretmeni, Acoutonics Sound Healing (sesle şifa), EFT, Emotrance ve SCIO Quantum Biofeedback uygulayıcısı.

İnsanların kişisel gelişim süreçlerine yardım ederek kendi potansiyellerine ulaşmalarına rehberlik ettiği gibi; onların hastalıklardan kurtulması, önemli zararlı alışkanlıklarını bırakması, zihinlerini sakinleştirmeleri, farkındalıklarını artırmaları konularında yol göstermekte olan Seda Bağcan’ın hayat tutkusu “şifa, müzik ve bilim” den oluşuyor.

1990’lardan bu yana Hatha Yoga, Ashtanga ve Jivamukti Yoga ve Kundalini Yoga yapan ve Naam Yoga öğretmeni olan sanatçı verdiği yoga dersleri yanında; yurtiçinde ve yurtdışında pek çok ülkede, evrensel kadim bilgilerin de paylaşıldığı “Şifa, Müzik ve Bilimin Buluşması” konulu workshoplar ve seminerler veriyor.

Yoga etüd ve etkinlikleri süresinde mantraları tanıyan, mantra müziğiyle Türk ezgilerini buluşturma fikrinden yola çıkarak, son derece titiz bir çalışma sonucu oluşturduğu bestelerini, önce ilk albümü “Sunrise” ve ardından ikinci albümü “Remember”la dinleyicilerine sunan Seda Bağcan, daha sonra; 2012 yılında, “Neyim” adlı albümüyle izleyenlerine seslendi. “Sufi Soul” CD serisinin ilk çalışması olan “Neyim”de sanatçı, sözleri Emrehan Halıcı’ya ait olan besteleriyle, sufizm felsefesini; yalın, saf ve derin bir üslupla anlatıyor.

Müzikalite ve felsefesi yönünden “eşsiz” nitelikteki çalışmalarını, özenle oluşturduğu albümlerle müzikseverlere ulaştıran Seda Bağcan’ın 2013 yılında yaptığı 4. albümü, “I am that I am” adını taşıyor. 5.albüm Miracle ve 6. albüm Love Amerika’da Grammy aday adayı gösterildi.

“Sonsuza kadar” sürmesini dilediği “Dünya Barış Turnesi” kapsamında; Türkiye ve dünyanın pek çok ülkesinde konser vermekte olan Seda Bağcan, “İnsanlığın Gelişimine ve Sürdürülebilir Eğitimine Adanmışlığı” nedeniyle, kendisine; Romanya, Spiru Haret Üniversitesi tarafından verilen “Diploma of Excellence”a sahip.

Uzman: Seda Bağcan

Tarih:

1.Buluşma: 25-26 Nisan

2.Buluşma: 20-21 Haziran

3.Buluşma: 24-25-26 Temmuz / inziva

Katılım Bedeli:  1.& 2. online oturumlar, oturum başına 1416 TL (%18 KDV DAHİL) dir.

İnziva ücreti henuz belirlenmemistir.

Önemli Bilgiler

*Inziva tarihi ve tüm detaylari yakin bir zamanda bildirilecektir.

*Modüllere tek katılım mümkündür.

* Rezervasyonsuz katılım kabul edilmemektedir.

* Alınan workshopun iptali ve değişikliği yapılamamaktadır.

 Detaylı bilgi ve kayıt için 0216 414 69 86 nolu telefondan ya da info@yogahariom.com'dan bize ulaşabilirsiniz.

Online Ödeme: https://www.zihingunleri.com/ 

Havale/EFT yoluyla ödeme yapmak için şu hesabı kullanabilirsiniz:
Ahmet Bora Ercan, Türkiye İş Bankası, Hasanpaşa Şubesi/İstanbul Şubesi
IBAN: TR05 0006 4000 0011 1660 4496 05