“Şamanik Yolculuk Başlangıç Çalışması”

Şamanik yolculuk, gerçekliğin ruhsal boyutu ile bağlantı kurmak için bilinç durumunu değiştirmede ritm ve niyeti kullanma sanatıdır. Şamanik bilinç durumuna ulaşmada davulun rolü ile ilgili yazımı bu bağlantıdan okuyabilirsiniz:http://samanizmveruyalar.blogspot.com.tr/2016/08/samanik-bilinc-durumuna-nasil-ulasilir.html

 

Şamanik anlayışa göre beş duyumuzla algılayamadığımız ama yaşamımızı büyük ölçüde etkileyen spiritüel bir boyut mevcuttur. Oraya yolculuk yapabilseydiniz acaba neyle karşılaşırdınız?

 

Doğduğunuzdan beri sizinle birlikte olan, size rehberlik edip korumuş olan sevgi ve şefkat dolu görünmez güçler vardır. Onlarla konuşabilseydiniz acaba neler öğrenirdiniz?

 

Şamanizm, varolan herşeyin canlı olduğunu, bir ruha sahip olduğunu ve birbiriyle “yaşam ağı” içinde bağlantılı olduğunu öğretir. Her birimizin, evrenle bir olduğumuzu ve tüm yaşamla bağlantılı olduğumuzu bilen bir yönümüz var. Eğer onunla bütünleşebilseydiniz acaba yaşamınız nasıl değişirdi?

 

Şamanik uygulama bu soruların cevaplarını bulmak ve ruhsal dünyaya uyanarak ona bir kapı açmak için güçlü, güvenilir ve kolay bir tekniktir. Bir müzik aleti çalmak gibi pratik yaparak gelişir.

 

Şamanizm insanlıkça bilinen en eski spiritüel uygulamadır. Geçmişi onbinlerce yıl öncesine dayanır. Şamanik uygulama günümüzde halen yaşamını sürdürmekte ve modern dünyamızın ihtiyaçlarına göre evrimleşmektedir.

 

Şamanizmin bu kadar uzun süre varolmasını sağlayan temel neden doğrudan esin yolu olduğu için dogma veya dışarıdan bir otorite gerektirmemesidir. Şamanik uygulama spritüel dünyaya girmek ve kendi gücünüzü keşfetmek için araçlar sunar.

 

Şamanik uygulama yardımcı ruhlarınız ve kendi yüksek benliğiniz ile doğrudan bağlantınızı sağlar. Yaşamınızdaki ruhsal güçlerle bağlantı kurmanızı ve size sunulan bilgelik, içgörü ve şifa enerjilerine ve kendi gücünüze güven duygusu geliştirmenizi sağlar.

 

Ve bunların tümü , ruhsal dünyaya uyanmada köşetaşı olan şamanik yolculuk uygulaması ile başlar. Herkes rüya gördüğü ve hayal kurabildiği gibi, şamanik yolculuk da yapabilir.

 

Şamanizm kalbin yoludur ve görünmeyen spritüel alemlere kalbinizi açarak girebilirsiniz. Bu yolda kendiniz hakkında pek çok şey öğrenirsiz. Şamanik yolculuk, kendi içinizdeki bilgeliğe ulaşmak ve yine kendiniz hakkında içgörü sağlamak için harika bir yoldur. Yardımcı ruhlarla bağlantı kurarak ve onlarla birlikte çalışarak, ulaştığınız bilgi, içgörü ve şifayı günlük yaşamınıza entegre etmeye başlarsınız. Görünmeyeni günlük yaşamınızın dokusuna örerek kişisel olarak güçlendiğimizi hissederiz.

 

Şamanik yolculuklarla

 • görünen ve görünmeyen dünyalar arasındaki perdeyi aralayarak, uyanmamıza ve bütünlenmemize yardımcı olacak bilgi ve enerjilere de ulaşırız.

 • kişisel gücümüzü artırır ve kendi ruhsal rehberliğimize doğrudan bağlantı kurarız.

 • herşeyin sahip olduğu ruhla bağlantı kurarız.

 • kişisel ruhsal rehberlerimize ve şifaya ulaşabiliriz.

 • enerjimizi hayatımızda denge ve uyum sağlamak için kullanabilir ve gerçek yaratıcı potansiyelimizi fark ederiz.

 • Diğer insanlara ve gezegenimize yardımcı olabiliriz.

 • Doğa ve doğanın ritimleriyle yeniden bağlantı kurarız.

 

Amacı şamanik yolculuk tekniğinde size bir temel sağlamak olan ve öğrendiklerinizi gündelik yaşamınıza köprülemenin yollarını sunan bu çalışmada dünya çapındaki tüm şamanlarca yardımcı ruhlarla bağlantıya geçmek, içsel ruhsal rehberlik ve şifa kaynaklarına ulaşmak, diğer insanlara ve gezegene yardım etmek ve doğa ve onun ritmleri ve döngüleriyle yeniden bağlantı kurmak için kullanılan en temel tekniklerden biri olan şamanik yolculuğu deneyimleyerek öğreneceksiniz.

 

İki gün sürecek olan maceramızda yapacaklarımızdan bazıları:

 

 • Şamanizmin tarihine kısaca bakacağız,

 • Gündelik iş ve düşüncelerimizden uzaklaşarak görünmez alemlerin sevgi ve şifasına kendimizi nasıl açabileceğimizi, kutsal alan oluşturmayı ve şamanik bilinç durumuna ulaşmanın yollarını keşfedeceğiz,

 • Yolculuklarımız için niyetimizi ve sorularımızı doğru biçimde şekillendirmenin önemini öğreneceğiz.

 • Erk hayvanımız ve otantik spiritüel öğretmenimizle tanışmak için Aşağı ve Yukarı Dünyalara yolculuk yapmayı öğreneceğiz.

 • Şamanik yolculuklarımızı yorumlamanın ve onurlandırmanın önemini ve yollarını keşfedeceğiz,

 • Aşağı ve Yukarı Dünyaların farklı niteliklerini keşfedecek ve olağan dışı gerçeklikteki farklı bölgelere ait bilgimizi genişleteceğiz.

 • İkinci günde yapacaklarımız:

 • Diğerleri için şamanik yolculuk yaparak birbirimize rehberlik, ilham ve bilgi getirmenin yollarını öğreneceğiz.

 • Şamanların hastalık ve şifaya temel bakış açılarını ve binlerce yıldır uyguladıkları etkili şamanik şifa seremonilerinden biri olan bir başkası için erk hayvanı getirme seremonisini uygulayarak öğreneceğiz.Gelirken yanınızda göz bandı olarak kullanabileceğiniz birşey (bandana, uyuma gözlüğü, eşarp gibi), varsa çıngırak (maracas) veya davulunuz ve mizah duygunuzu getirmeyi unutmayınız.

 

Okuma önerisi: Karanlıkta Görenler, (Doğan Novus, 2016)

 

Not: Bu eğitim ileri düzey şamanik şifa eğitimlerinin ön koşuludur.

Tarih: 30 Kasım Cumartesi / 12.00-18.00

          1 Aralık Pazar / 11.00-18.00

Uzman: Simin Işık Uysal

Yer: Hariom Yoga Merkezi

Katılım Bedeli: nakit 1000 TL, kk 1180 TLÖnemli Bilgiler
* Programımız en az 13 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.

* Rezervasyonsuz katılım kabul edilmemektedir.

Ayrıntılı bilgi için info@yogahariom.com veya 0216 414 69 86'dan ulaşabilirsiniz.