Patanjali Projesi 7: Rana Ortan ile Vinyasa Akış, Tapas - Hevesli Tutum

Matın üstünde yoga pratiğinde ve matın dışında, her daim hayatın içinde hevesli tutum ve odaklanmış çaba bizi nasıl destekler? Ana odaklanarak ve içinde bulunduğumuz şartların sürekli değişim içinde olduğunu hatırlayarak ateşi ne kadar harlamamız gerekir? Kendimizi tüketmeden, aynı zamanda vaz geçmeden, hevesli tutum içerisinde, sürdürülebilirliği günlük yaşamımızın bir parçası haline getirebilir miyiz? Patanjali Projesi ev sahipliğinde yapacağımız uzun vinyasa akış dersinde bu soruların cevabını birlikte araştıralım. 

 

Yoga, 2007 yılından itibaren hayatımın önemli ve vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Yoga sayesinde fiziksel ve duygusal alanda merkezimde kalabilmeyi öğrendim. Kendimle olan bağım geliştikçe empati kurma potansiyelim arttı ve yoganın bana sağladığı faydaları ulaşabildiklerimle paylaşmaya karar vererek yoga öğretme serüvenime başladım. 

 

5 Nisan 2019, Cuma, Saat 20:00-22:00

 

 

RANA ORTAN KİMDİR ?

Yoga Alliance 

E-RYT 500, ID No : 198322

Rana Ortan Yoga School, RYS 200, ID: 218020

 Yoga, 2007 yılından itibaren hayatımın önemli ve vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Uzun yıllar hukuk bürolarında ve kurumsal şirketlerde hukukçu danışman olarak çalıştığım bir dönemde yoga ile yollarım kesişti. Girdiğim dersler ve aldığım eğitimler beni yoga alanında uzmanlaşmaya ve öğrendiklerimi başkalarıyla paylaşmaya götürdü.

 Yoga uygulamam sayesinde fiziksel bedenimde daha güçlü ve esnek olmanın yanısıra duygusal alanda kendi merkezimde daha rahat kalabilmeyi öğrendim. Kendimle olan bağım geliştikçe empati kurma potansiyelim ve diğer varlıklarla olan bağım kuvvetlendi. Dolayısıyla Yoga'nın sadece matın üstünde değil matın dışında da  süregelen bir uygulama olduğunu keşfettim.

200 saatlik temel yoga hocalık eğitimlerimi Zeynep Aksoy ve Chris Chavez ile tamamladım. Sonrasında 300 saatlik ileri seviye hocalık eğitimlerimi Chris Chavez&Carlos Pomeda ve OM Yoga tarzı Vinyasa ekolünün kurucusu Cyndi Lee ile yaptım. Yoga’nın sağlık alanındaki şifalandırıcı etkisine yakından şahit olunca Banu Çadırcı ile 150 Saat Yoga Terapi ve Yoga Anatomisi Eğitimini tamamladım. Yoga yolculuğumda  rehberlik eden tüm hocalarıma bana kattıkları için minnettarım. Yoga yolculuğumda bilgi ve tecrübemi arttırmak için eğitimlerime Cyndi Lee ve Jason Crandell ile devam ediyorum. Tüm hocalarıma bana kattıkları için minnettarım.

Yoga yolculuğumda umarım yollarımız kesişir ve güzel paylaşımlar hayatlarımızı renklendirir. 

 

Uzman: Rana Ortan

Yer: Hariom Yoga Merkezi

Tarih: 5 Nisan 2019/ 20.00-22.00