Meksika Şamanlarının Yöntemleriyle İçsel Sessizlik

Carlos Castaneda’nın öğreti ve tekniklerini içeren bu çalışmada, Büyülü Geçişler denen hareketler eşliğinde yaşam olaylarını inceleyecek, gündelik yaşam sorunlarına kilitlenen enerjileri içsel sessizliğe dönüştüreceğiz.

 Carlos Castaneda 1960’lı yıllarda bir Antropoloji öğrencisi olarak Amerika yerlileri hakkında bir saha çalışması yaparken Antik Meksika’nın şaman öğretilerini günümüze taşıyan bir grup büyücüyle karşılaşır. Kendisi gibi Amerikalı olan diğer 3 kişiyle birlikte bu gruba katılır ve bu öğretilerin mirasçısı ve sürdürücüsü haline gelir.

 Castaneda ve arkadaşları “savaşçının yolu” ya da “yürek taşıyan yol” olarak da tanımlanabilecek bu öğretileri herkesin ulaşabileceği ve yararlanabileceği şekilde modernize ederler. 1980’lerden itibaren bu konuyla ilgili workshoplar düzenlemeye, daha sonra da kolaylaştırıcılık eğitimleri vermeye başlarlar.

 Bu workshoplar gerek kişisel gelişim amacıyla, gerek varoluşun gizemli yönlerini araştırmak amacıyla, şamanik yöntemlerin beden ve zihin sağlığına zarar vermeyecek biçimde kullanılmasına olanak veren bir format kazanılmasını sağlar.

 Çalışmamızı hazırlayan Ömer Demircan da, kolaylaştırıcılık eğitimine 2010’da başlamıştır ve halen 3. düzey eğitimi almaya devam etmektedir. Bu çalışma, bahsedilen workshopların küçük ama etkin bir modeli olarak düşünülebilir.

Çalışmayı yürüten: Ömer Demircan
Yer: Hariom Yoga Merkezi
Tarih: 16 Şubat Cumartesi / 14.00-17.00
Katılım Bedeli: 
150 TL (+KDV)

9 Şubat Cumartesi'ye kadar erken ödeme avantajı ile 110 TL (+KDV)


Önemli Bilgiler
* Programımız en az 8 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. Rezervasyonsuz katılım kabul edilmemektedir.
* Alınan workshopun iptali ve değişikliği yapılamamaktadır.

Ayrıntılı bilgi için info@yogahariom.com veya 0216 414 69 86'dan ulaşabilirsiniz.