Yin Yoga ve Çello Atölyesi “Gerçek Sevgi ve Nefes”

Yin Yoga, her yaşa ve seviyeye uygun, meditatif bir yoga uygulamasıdır. Yin yoga meridyen ve organ sistemlerini fiziksel ve pranik bedenleri canlandırmak için kullanır.

Kalp kanı ve damarları idare eder, kan dolaşımını düzenler. Duygusu ''sevinç'' tir.Kalp meridyeni dengede olduğunda: çocuk gibi neşeli oluruz.dengesiz olduğunda: sürekli bir zaman darlığı içindeymiş gibi koşuşturmaca içine gireriz

Akciğerler Yaşam enerjisi dediğimiz havadaki ''Chi'' enerjisini alıp, vücuda dağıtır. Duygusu ''hüzündür'' dür.Akciğer meridyeni dengede olduğunda: cesur hissederiz. dengesiz olduğundakederli, reddedilmiş hissedebiliriz.

Yin Yoga derin pozların içine dalma halidir. Günümüzün hızlı yaşam temposunda bazen kendinizi yorgun ve tükenmiş, enerjinizi inişli çıkışlı, zihninizi aşırı aktif buluyorsanız Yin Yoga dengeleyici tarzı ile tam size göredir.

Yin Yoga ve Müzik:

Evrendeki her şeyin bir titreşimi vardır, sesin titreşimi ise duyulabilirdir. Yoga pozlarının bedende oluşturdugu etkiler göz önüne alarak belirlenmiş, birbirinden farklı tonalitelerde meditatif tınılar, “Aşk ve Nefes Meridyenlerine odaklanacağımız bu atolyede, cellodan cıkarak pratiğimizle bütünleşecek.

17 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek atölye akışımızda; Pranayamayı takiben çello eşliğinde yer pozlarından oluşan her bir pozun 3-5 dakika tutulacağı,

Kalp-İ. Bağırsak & Akciğer -K.Bağırsak Meridyenleri

enerji kanallarına yönelik yin yoga pratiği ile devam edeceğiz.Metta meditasyonu ve final gevşemesi ile bitireceğimiz atölyemiz 2 saat sürecektir

Çalışmalarımız her yaştan ve her seviyeden katılımcılar için uygundur.


Sanem Önder Hakkında;

Sanem Yoga ile ilk kez 2002 yılında ABD Michigan eyaletinde yüksek öğrenimi sırasında; yabancı bir ülkede okumanın ve çalışmanın getirdiği yoğun tempoyu dengeleme amacıyla; Hatha ve Bikram yoga’yı deneyimleyerek tanıştı. 2014 yılı sonbaharında gönüllü olarak madde bağımlısı gençlere yoga eğitimi vererek yoga öğretmenliğine başladı. Değerli birçok yoga eğitmeni ile çalıştı. Bora Ercan, Zoli Zyogi, Franz Andrini ve Sarah Powers çalışmalarında onu en çok etkileyen öğretmenleridir.

Hatha, Şivananda, Yin Yoga ve Mindfulness’i kolajladığı dersleri; meditasyon, pawanmukta, pranayama, temel yoga asanaları içermektedir. Derslerini başlangıç ve orta seviye olarak Türkçe ve İngilizce vermekte olan Sanem’in yoga yolunda olma hali, öğrenci, asistan, çevirmen ve öğretmen olarak devam etmektedir.

 

Sertifikalar:

-Yoga Alliance International, 200 saat, Bora Ercan, 2014

-Yoga Atölyesi, Angela Farmer ve Victor Van Kooten,2015

-Yoga Alliance International, İleri Seviye, 150 saat, Bora Ercan, 2015

-Yin Yoga Eğitmenliği Eğitimi, Derya -Demirdere, 100 saat, 2015

-HIS Federasyonu Yoga branşında Yardımcı Antrenör Eğitimi,2015

-Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Eğitimi, Berivan Aslan Sungur, 30 saat, 2015

-Yin ve Vinyasa Yoga, ve Meditasyon Atölyesi, Esther Ekhart, 2016

-Meditasyon İnziva,Plum Village Summer retreat and Mindfulness, 2016

-Restoratif Yoga ve Meditasyon, 15 saat,Mey Elbi, 2016

-Yoga Alliance International, İleri Seviye, 150 saat, Bora Ercan, 2017

-Insight Yoga Yin Yang Yoga ve Mindfulness Uzmanlık Programı,100 saat, Sarah ve Ty Powers,2018

-Hariom Yoga, Meditasyonda Uzmanlık Programı, 250 saat, Bora Ercan, 2018Bike Öner Hakkında;

1988’de Kadıköy’de doğdu. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü’nde müzik eğitimine başladı. 2009 yılında Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği, 2012 İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Viyolonsel Bölümü’nden mezun oldu. Universitat der Kunste Berlin’de okuduğu süre boyunca Prof. Wolfgang Böttcher’in öğrencisi oldu ve Young Euro Classical, Fete de la Musique, Rimsky Korsakov, Beethoven Fest gibi festivallerde; solo, oda müziği ve orkestra çalışmaları ile yer aldı.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, CRR Senfoni Orkestrası, Kent Orkestrası, Sinema Senfoni Orkestrası ve birçok Oda Müziği topluluğu ile hala konserler vermektedir. Marmara Üniversitesi ve Nişantaşı Üniversitesi’nde Viyolonsel Bölümü  Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Müzisyenlik hayatında tanıştığı, rekabet ve performans kaygısı gibi negatif yan etkileri hafifletecek bir yol arayışındayken Yoga ile tanıştı. 2012 yılından bu yana yoga pratikleri ile geçen senelerin ardından 2018’de Hariom Yoga Merkezi’nde Bora Ercan ve İrem Greenfield ile 200 saatlik Hatha Yoga Eğitmenlik Programını tamamladı ve Om Yoga, Hariom Yoga gibi merkezlerde dersler vermeye başladı. Beden parçalarını kullanarak, insanı zihne, iç bedene ve oradan da bireysel gerçekliğe ve hislere ulaştıran bu iki disiplin; Yoga ve Müzik, hayatının ekseni oldu. Halihazırda bu iki alanda, hem birbirinden bağımsız hem de iki alanı birleştirdiği çalışmalar yapmaktadır. Ses ve Beden Etkileşimi üzerine yaptığı araştırmalara ve atölye çalışmalarına devam etmektedir.

Katıldığı Eğitim ve Atölye Çalışmaları

Bora Ercan/ İrem Greenfield 200 Saatlik Yoga Eğitmenlik Programı, Hariom Yoga Merkezi (2018)

Bora Ercan ile Yoga’nın 5 Bileşeni, İleri Seviye Hatha Yoga Atölyesi, Om Yoga Merkezi (2018)

Hamsa ile Meditasyonda Derinleşme Atölyesi, Hara Vedanta Yoga Merkezi (2015)

Zoli ile Ters Duruşlar Atölyesi, Hariom Yoga Merkezi (2017)

Gayatri ile Çocuk Yogası Uzmanlaşma Programı, Hara Vedanta Yoga Merkezi (2018)

Şenol ve Bilge ile Temel Duruşlarda Ellerle Yönlendirme Atölyesi, Nefess Yoga (2018)

 

Uzman: Sanem ÖNDER & Bike ÖNER

Yer: Hariom Yoga Merkezi

Tarih: 17 Şubat Pazar

Katılım Bedeli: 100 TL (KDV dahil)

9 Şubat Cumartesi’ye kadar erken ödeme avantajı ile 80 TL (KDV dahil)

 

Önemli Bilgiler

* Programımız en az 8 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. Rezervasyonsuz katılım kabul edilmemektedir.

* Alınan workshopun iptali ve değişikliği yapılamamaktadır.

0216 414 69 86 ve info@yogahariom.com’dan rezervasyon yaptırabilirsiniz.