Aaadinatha Svarup ile Meditasyon ve Felsefe Sohbeti

Ben Kimim? Sorusu felsefenin en derin sorularından birisidir. Yoga ve Vedanta felsefesi bu soruyu nihai meskenleri yaparak yola çıkar. Satsang, kişiye benliğin keşfine dair kapılar açan hakikat ile birlikte olmayı vaat eden (sat: hakikat, sangha: birliktelik, grup, topluluk) öncelikle rehberli meditasyon ve ardından aktaran ve dinleyenler arasında karşılıklı etkileşimle gerçekleşen sorularla şekillenen felsefi sohbettir.

 

Nereden geliyoruz, nereye gidiyoruz?

Zihin nedir, yapısı nasıldır?

Bilinç, bilinçaltı, bilinç ötesi nedir?

Kişisel psikolojimizin zihnin işleyiş biçimi ile nasıl bir ilişkisi vardır?

Geçmiş, gelecek ve şu anda mevcut olan yaşamlar birbirine nasıl bağlanır?

Kökleşmiş zihinsel kalıplarımızı nasıl dönüştürebiliriz?

Zihin terbiyesi ve eğitimi mümkün müdür?

Bu ve benzeri sorular temelinde gerçekleşecek bu felsefe sohbeti Ayurveda, Yoga ve Vedanta felsefesi üzerine yetkin Himalaya'lı bir Yoga ustası olan Aadinatha Svarup tarafından gerçekleştirilecektir. Avrupa'da vereceği dersler ve inzivalar öncesinde Türkiye'ye de kısa bir süreliğine uğrayabilen Aadinatha Svarup ile bu paylaşımı kaçırmamanız dileğiyle…Aadinatha Svarup hakkında;

Brahmaçari Aadinatha Svarup, geleneksel Yoga ve meditasyon teknikleri üzerine uzun yıllardır çalışmakta ve Himalayalar'da ikamet etmektedir. Himalayalar'da pek çok keşiş ile birlikte yaşayarak geleneksel Yoga üzerine Sadhana'sını (manevi çalışma) devam ettiren Aadinatha Svarup, geleneksel bir Hindu aileye doğmuş, genç yaşlarında Ayurvedik bilgeliği yetkin ustalarla çalışarak öğrenmiştir. Daha sonra Şamanizm ve farklı maneviyat ekolleri ile ilgilenmiş, yirmili yaşlarının ortasında ise gerçeği bulma yolunda kurumsal hayatı terk ederek Hindistan'da pek çok farklı bölgede münzevi hayatın gereklilikleri ile dolaşmıştır. Bu yıllar içerisinde pek çok farklı öğretmen ile maneviyatın farklı yolları üzerine çalışmıştır. Seyahatlerinin son noktası olan Himalayalar'da halen yaşamakta, Vedanta ve Yoga üzerine eğitimler vermekte ve kendi manevi yolculuğuna da burada devam etmektedir.

 

Uzman: Aadinatha Svarup

Yer: Hariom Yoga Merkezi

Tarih: 15 Ekim Perşembe / 12.00-13.30

Katılım ücreti:  Bağış kabul edilecektir.


Önemli Bilgiler:

Rezervasyonsuz katılım kabul edilmemektedir.

0216 414 69 86 ve info@yogahariom.com’dan rezervasyon yaptırabilirsiniz.